Webometrics reitingā TSI ieguva 1. vietu privāto augstskolu vidū | TSI

Your question

Mēs būsim priecīgi atbildēt uz visiem Jūsu jautājumiem!

Webometrics reitingā TSI ieguva 1. vietu privāto augstskolu vidū

http://www.rau.lv/sites/default/files/styles/news_display_small/public/editor/news/u0-neu-d4-743e5d9f55d0bcad12ecfc1f95608ba5pimgpsh_fullsize_distr_0.jpg?itok=9wLjmElI

Latvijā augstskola ir stabili nostiprinājusies līderu desmitniekā, ieņemot septīto vietu sarakstā.

Kopumā Webometrics reitingā apskatītas vairāk nekā 25 000 augstskolas visā pasaulē. 

Universitāšu reitings Webometrics izveidots 2004. gadā un tiek uzskatīts par vienu no autoritatīvākajiem pasaules izglītības iestāžu reitingiem internetā.  

Reitings balstās uz universitātes pārstāvniecības analīzi globālajā informatīvajā telpā un netiešā veidā tas ļauj novērtēt augstskolas izglītības un zinātniski pētnieciskos sasniegumus.

Reitinga metodoloģijas pamatā ir četri kritēriji, no tiem katrs novērtē augstākās mācību iestādes sasniegumus, balstoties uz tās pozīciju internetā, un katram ir noteikts īpatsvara koeficients.

Klātbūtne – ņem vērā kopējo universitātes galvenajā domēnā izvietoto interneta lapu skaitu, kuras indeksējis Google (īpatsvars – 10 %).

Redzamība – analizē atbildes saites uz universitātes domēnu un šo avotu kvalitāti (īpatsvars – 50 %).

Atvērtība – ņem vērā, kā universitāte veido savu zinātnisko publikāciju pdf formātā arhīvu, ko indeksējis Google (īpatsvars – 10 %).

Zinātniskais pārākums – novērtē universitātes zinātnisko publikāciju skaitu, kuras ir starp 10% visvairāk citēto darbu attiecīgajā pētniecības virzienā pēdējo 5 gadu laikā (īpatsvars – 30 %).

 

Ceram uz panākumiem arī nākotnē!

 

Izvēlēties produktu
Maksājuma summa
EUR
Vārds, Uzvārds
E-pasts